STATYSTYKA WYPADKÓW W AUSTRIACKICH ALPACH

STATYSTYKA WYPADKÓW W AUSTRIACKICH ALPACH
Bild: https://bergrettung.at/medien/pressefotos/pf_winter/

STATYSTYKA WYPADKÓW W AUSTRIACKICH ALPACH

ŚMIERTELNE WYPADKI W AUSTRIACKICH ALPACH – STATYSTYKA ROKU 2019

STATYSTYKA WYPADKÓW W AUSTRIACKICH ALPACH

Jak wynika z opracowanych przez Austriackie Kuratorium ds. Bezpieczeństwa Alpejskiego oraz Alpejską Policję statystyk wypadków alpejskich, między 1 stycznia a 31 grudnia 2019 roku, w górach Austrii zginęły 304 osoby. 46 kobiet (15%) i 258 mężczyzn (85 %).

Wydarzyło się 101 wypadków lawinowych, w wyniku których zginęły 22 osoby.

Średnia z dziesięciu lat wynosi 295 zgonów rocznie. Każda śmierć,  to jedna śmierć za dużo i wskazuje na konieczność prowadzenia intensywnej działalności profilaktycznej w sportach górskich.

Poprzez dokładnie planowanie tras wycieczkowych i realistycznej samoocenie, jak również poprzez poszanowanie natury, człowieka i techniki, każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w górach.

Od ponad 50 lat głównym celem Austriackiego Kuratorium ds. Bezpieczeństwa Alpejskiego jest zapobieganie wypadkom i ograniczanie ich liczby. Stałe działania edukacyjne i profilaktyczne przyczyniają się do zapobiegania niepotrzebnie wywoływanym, kosztownym i zawsze ryzykownym akcjom ratunkowym.

Dla zapoznania szerszego grona odbiorców z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi, Austriackie Kuratorium ds. Bezpieczeństwa Alpejskiego organizuje każdego roku Alpine Fair & Alpine Forum „SAFE THE DATE” (Alpinmesse & Alpinforum) w Innsbrucku. W tym roku odbędzie się to w dniach 14-15 listopada 2020 r.

Opublikowaną dziś, 15 stycznia 2020 r., bardzo dokładną statystykę wypadków alpejskich w Austrii w roku 2019, udostępniamy tu naszym Czytelnikom.

KURASI-Statistik-2019-1

 

Źródło informacji: https://bergrettung.at/news/alpinunfaelle-2019

 

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 245 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR