TADEUSZ GĄSIENICA GIEWONT BEZ ALE – PREMIERA FILMU

Nowy Film Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta

© RATOWNICTWO GÓRSKIE-ARCHIWUM

Nowy Film Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta „TADEUSZ GĄSIENICA GIEWONT BEZ ALE” jest już drugim z cyklu TATRZAŃSKI SZLAK WSPOMNIEŃ.

Serię zapoczątkował film „Jerzy Hajdukiewicz- człowiek gór”.

Film Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta „TADEUSZ GĄSIENICA GIEWONT BEZ ALE” opowiada o wybitnym człowieku, ratowniku Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego, przewodniku tatrzańskim, żołnierzu kampanii wrześniowej- obrońcy Lwowa, muzyku góralskim, a także wspaniałym gawędziarzu i aktorze.

Tadeusz Gąsienica Giewont urodzony w 1915 roku wychowywał się i dorastał wśród tak wybitnych postaci jak: Bartuś Obrochta, Helena Roj, Karol Szymanowski, Stanisław Gąsienica Byrcyn, Stanisław Gąsienica z Lasa i wielu innych… o których również opowiada ten film.

Premiera filmu odbędzie się w Zakopanem, ul. Orkana 2, kino „Sokół”
21 lutego 2016 r. o godz. 16:00

Ratownicy Tatrzańscy na emigracji, zaprezentują ten film w ramach VI Przeglądu Filmów Górskich „Z Tatrami na Ty” w dniu 28 lutego o godz: 15:00 (CST) w Domu Podhalan przy 4808 S Archer Ave, Chicago 60632, USA.

3 lata temu zamieściliśmy na naszym blogu treść wywiadu z Tadeuszem Gąsienicą Giewontem – link: Tadeusz Gąsienica-Giewont. Był rok 1974, a rozmowę prowadził Michał Jagiełło…

 

 

 

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR