TECHNOLOGIA W TURYSTYCE

NIECH MNIE SZLAK – CYKL SPOTKAŃ O TEMATYCE GÓRSKIEJ I OKOŁOGÓRSKIEJ

TECHNOLOGIA W TURYSTYCE

TECHNOLOGIA W TURYSTYCE

NOTATKA PRASOWA NR 1/24/08/2022

Jelenia Góra: O technologii w turystyce – przed nami kolejne spotkanie „Niech mnie szlak”

„Nowoczesne technologie w planowaniu wycieczek” pod takim tytułem odbędzie się kolejne, trzecie już spotkanie o tematyce górskiej i około górskiej z cyklu „Niech mnie szlak” w Jeleniej Górze.

Start w czwartek, 25 sierpnia o godz. 18. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Lasecki – instruktor turystyki kwalifikowanej pieszej nizinnej i górskiej, fortyfikacyjnej oraz jaskiniowej. Wstęp jest darmowy.

TECHNOLOGIA W TURYSTYCEPostęp technologiczny dotyka nas wszystkich, a zaawansowane, nawet bardzo drogie rozwiązania nie są zarezerwowane już tylko dla służb specjalistycznych czy militarnych. Z tego względu turysta – profesjonalista, czy nawet amator, może i powinien dla własnego bezpieczeństwa i kontaktu z ratownikami wspierać się zdobyczami techniki. Z drugiej strony zdarza się, że w gadżetach pokłada się zbyt dużą nadzieję, zdając się tylko na to, co pokaże aplikacja z mapą, czy prognozą pogody. Co więcej, to co jedni uważają za standard (m.in. naładowany smartfon z aplikacją Ratunek, detektor lawinowy), dla innych wciąż wydaje się zbyteczne. A przecież możliwości i sprzętów jest jeszcze więcej.

Jak więc korzystać z nowoczesnych technologii w planowaniu wycieczek? W co warto wyposażyć się planując wyjście w góry? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć gość kolejnego spotkania Grzegorz Lasecki.

Spotkanie jest okazją, aby dowiedzieć się więcej na temat planowania wycieczki górskiej, niezbędnego wyposażenia oraz dobrych praktyk w zorganizowanej turystyce. To przestrzeń do rozmowy z tymi, którzy dobrze znają góry i branżę. Dla publiczności zaplanowano również atrakcje towarzyszące. Nie zabraknie poczęstunku i losowania upominków od partnerów wydarzenia.

„NIECH MNIE SZLAK” – to cykl spotkań o tematyce górskiej i około górskiej. Spotkanie odbędzie się w siedzibie organizatora, czyli w sklepie 1603 Mountain Store w Jeleniej Górze (ul. Długa 6). Start o godzinie 18.00. Szczegóły na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/2OaTC3sVp

Partnerami spotkań są: HAMMER – marka wzmocnionych smartfonów jak i oficjalny Partner Technologiczny GK GOPR (ratownicy korzystają w pracy ze wzmocnionych smartfonów HAMMER Explorer PRO). CAMP – producent sprzętu wspinaczkowego i górskiego, a także: Cukru cafe, Time Gates – Bramy Czasu, przygodnik.eu, Moje Karkonosze oraz Zapach Karkonoszy.
HAMMER jest oficjalnym Partnerem Technologicznym GK GOPR (ratownicy korzystają w pracy ze wzmocnionych smartfonów HAMMER Explorer PRO).

Wstęp na spotkanie jest darmowy, może uczestniczyć każdy, kto ma na to ochotę.
Termin: czwartek 25 sierpnia, godz. 18.00
Miejsce: 1603 Mountain Store, ul. Długa 6, Jelenia Góra

O marce HAMMER:

Marka HAMMER należąca do firmy mPTech działa z sukcesem od 2014 roku. Jest krajowym liderem wśród wzmocnionych telefonów odpornych na wodę, pył i wstrząsy. W portfolio znajdują się zarówno modele z klasycznymi przyciskami jak i smartfony o różnej specyfikacji oferowane w trzech subliniach: HAMMER Adventure, HAMMER Athlete, HAMMER Industrial. HAMMER był partnerem cyklu największych biegów przeszkodowych w Polsce – Runmageddon, sponsorem Mountainboardowych Mistrzostw Świata 2019 czy wyprawy Tomka Kuczyńskiego na niezdobyty szczyt „HAMMER Khosar Gang Winter Expedition”. Wspiera ludzi czynu, sportowców, podróżników i wszystkich, którzy marzą o przekraczaniu własnych granic. Jest także partnerem Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

———————————————————————————————————————————–
W razie pytań prosimy o kontakt z naszym Działem Marketingu i PR.

Mateusz Byś
PR Manager mPTech
mateusz.bys@mptech.eu

 

Tekst i grafika:

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"