TRAGEDIA W SŁOWACKIM RAJU – TO ONI ZGINĘLI

http://www.topky.sk

TRAGEDIA W SŁOWACKIM RAJU – TO ONI ZGINĘLI

W dalszym ciągu prowadzone jest dochodzenie przyczyny katastrofy, ale już teraz wiadomo że tragedii najprawdopodobniej można było uniknąć. Okazuje się, że przewody wysokiego napięcia o które zahaczył helikopter, są NIEOZNAKOWANE. Słowacki dziennik „Topky” opublikował dzisiaj zdjęcie zamieszczone przez nas powyżej. W takiej sytuacji i w ciemnym wąwozie – pilot nie miał szans.

W oparciu o komunikat: http://www.pluska.sk/krimi/nehody/sokujuce-tvrdenie-odbornika-havarii-vrtulnika-dalo-zabranit.html

We wczorajszej katastrofie ratunkowego helikoptera należącego do AIR – TRANSPORT EUROPE , który jak podają słowackie media – z wysokości od 100 do 200 m – spadł do wąwozu Kláštoriska w Słowackim Raju, śmierć ponieśli:

 
mjr. Ing. Dušan Leskovjanský – Naczelnik Horskej záchrannej služby Slovenský Raj
( na zdjęciu 2 z lewej)
 
Urodzony 16 grudnia 1978 v Spišskej Novej Vsi. Już jako 15-latek został członkiem słowackiego towarzystwa wspinaczkowego JAMES.
W roku 2002 ukończył z tytułem inżyniera studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Słowackiej w Bratysławie.
Zawodowym ratownikiem górskim został w roku 2008, a od roku 2011 przewodnikiem górskim i Naczelnikiem Horskej záchrannej služby Slovenský Raj.
We wspomnieniach kolegów pozostanie jako wspaniały człowiek i wzór ratownika gotowego w każdej chwili nieść pomoc.
 
Osierocił dwie córki: Evę i Zuzanę oraz syna Jakuba.
 
 
Sylwetki Zmarłych przedstawia bliżej video słowackiej telewizji – link http://www.tvnoviny.sk/

Aktualizacja informacji: 21 lipca 2015

Jak poinformowała dziś rzeczniczka AIR – TRANSPORT EUROPE – ostatnie pożegnanie ze wszystkimi czterema ratownikami, którzy zginęli w piątkowej katastrofie śmigłowca w Słowackim Raju, odbędzie się w czwartek, 23 lipca o godzinie 10:00 w Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie (katedrze Matki Bożej Bolesnej) w Popradzie.
Adres: Mnoheľova, 058 01 Poprad

23 lipca o godzinie 13:00 mszą w kościele Nepoškrvneného počatia Panny Márie w Spišskej Novej Vsi (adres: Levočská ulica 12, Spišská Nová Ves ) rozpocznie się uroczystość pogrzebowa Dušana Leskovjanskiego – Naczelnika Horskej záchrannej služby Slovenský Raj, a o godzinie 14:00 pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

 
Česť ich pamiatke – Cześć Ich pamięci !
 
 
Avatar photo
O REDAKCJA 233 artykuły
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"