LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY

© JULIA KACZOROWSKA | RATOWNICTWO GÓRSKIE

LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY

LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY

reportaż multimedialny o konstruktorze i wykonawcy pierwszych radiotelefonów używanych do łączności w górach przez GOPR i polskich himalaistów.
Scenariusz, montaż: Julia Kaczorowska, wnuczka Wojciecha Nietykszy
Zdjęcia: Julia Kaczorowska, Filip Gracki


Jako były pracownik Wojciecha Nietykszy, ze szczególną przyjemnością anonsuję powstawanie filmu o moim byłym Szefie. O konstruktorze legendarnych już „Klimków” i „Waw”, przy produkcji których brałam aktywny udział. Zarówno Pani Julia Kaczorowska, wnuczka Wojciecha Nietykszy, jak i ja, byłyśmy i jesteśmy w dalszym ciągu zdania, że Dzieło oraz dokonania Jej Dziadka nie zostały nigdy należycie docenione. Wojciech Nietyksza nie należy do osób „goniących za sławą”, ale z pewnością, w głębi duszy, jest mu nieco gorzko.

Mam nadzieję, że film, który ma się ukazać jesienią b.r., a którego trailer tu prezentujemy, będzie nie tylko wspaniałym prezentem Wnuczki dla Dziadka, ale – być może – pozwoli Wojtkowi na chwilę zapomnieć o doznanych rozczarowaniach.

Młodemu Pokoleniu zaś, film przedstawi pionierskie czasy radiofonizacji Pogotowia Górskiego w Polsce oraz Konstruktora radiotelefonów, które przez wiele lat nie tylko efektywnie wspomagały pracę ratowników górskich, ale w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesów polskich himalaistów.

 
Wasza „Antenka”

Aktualizacja: 26 lipca 2018

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 254 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR