TRZECI LOCKDOWN W AUSTRII – OŚRODKI NARCIARSKIE W OBLICZU PANDEMII

TRZECI LOCKDOWN W AUSTRII - OŚRODKI NARCIARSKIE W OBLICZU PANDEMII
Bild von Heike Georg auf Pixabay

TRZECI LOCKDOWN W AUSTRII – OŚRODKI NARCIARSKIE W OBLICZU PANDEMII

Austriacki rząd ogłosił dziś kolejny twardy lockdown, który będzie obowiązywał od 26 grudnia b.r. Po wielu dyskusjach postanowiono, że ośrodki narciarskie zostaną otwarte zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.  Od 24 grudnia b.r. kolejki linowe i wyciągi mogą działać z 50% przepustowości.

Decyzja o otwarciu poszczególnych ośrodków narciarskich należy do rządów krajów związkowych, które stosowne zalecenia dotyczące otwarcia otrzymują od rządu federalnego. Trasy przeznaczone dla narciarstwa biegowego pozostają otwarte, a jazda na łyżwach jest dozwolona.

Federalne wytyczne dotyczące odblokowania jazd gondolami itp. w czasie pandemii, to przepisy dotyczące zachowania należytej odległości między osobami stojącymi w kolejce do gondoli oraz dotyczące transportu w gondolach.

Tak w gondolach, jak i podczas transportu wyciągiem, narciarze i snowboardziści są zobowiązani do noszenia maski typu FFP2.

Bardziej szczegółowe regulacje mogą zostać wprowadzone przez kraje związkowe – powiedział dziś wicekanclerz Werner Kogler. Sytuacja nie jest bowiem w każdym z krajów związkowych taka sama.  W każdym razie, na podstawie planów omówionych z wojewodami, wyciągi i kolejki gondolowe mogą zostać otwarte.

W czasie od 26 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 będą zamknięte wszystkie restauracje, hotele i sklepy (poza sklepami spożywczymi). Tak więc ewentualny urlop w Austrii można planować począwszy od 18 stycznia 2021, a aktualizowane informacje będą mogli Państwo znaleźć na stronie:

https://www.austria.info/pl


źródło informacji: https://orf.at/stories

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 254 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR