WIGILIA W SANKTUARIUM „MARIA ŚNIEŻNA”

WIGILIA W SANKTUARIUM „MARIA ŚNIEŻNA”

WSPÓLNA WIGILIA GRUP SUDECKIEJ I KARKONOSKIEJ  

Przez ponad 200 lat, pod szczytem Góry Iglicznej na Ziemi Kłodzkiej,  króluje kult Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości, zwykle krótko określanym jako Sanktuarium Maria Śnieżna.
W tym roku, na spotkaniu wigilijnym 15 grudnia, zebraliśmy się właśnie w tym wyjątkowym miejscu licznie odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów wędrujących po pięknej Ziemi Kłodzkiej.

Ratownicy Grupy Sudeckiej, Grupy Karkonoskiej oraz przedstawiciele biura Fundacji GOPR, po mszy św. celebrowanej przez kustosza sanktuarium ks.Wojciecha Iwanickiego, udali się na WIECZERZĘ WIGILIJNĄ do sali znajdującej się w budynku przy Sanktuarium.

Po modlitwie i czytaniu Pisma Świętego, z opłatkiem w ręce, z uśmiechem i życzliwością składaliśmy sobie życzenia.

Wspólne spędzone chwile w wyjątkowo rodzinnej atmosferze przy wigilijnym stole, delektując się pysznościami które znalazły się na talerzach, długimi rozmowami i śpiewem kolęd byliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój.

Wiemy, że za rok spotkamy się ponownie przy wigilijnym goprowym stole, licząc, że będziemy w większym gronie.

Gdy kolacja była zakończona, a rozmowy powoli się wyciszały,  nadszedł moment w którym Kol. Ryszard Lewandowski, członek Klubu Seniora Grupy Karkonoskiej GOPR i członek KLUBU TOPR CHICAGO, w imieniu Prezesa i członków Klubu TOPR – po odczytaniu listu – przekazał zebraną za Oceanem kwotę 2 000 dolarów na leczenie i rehabilitację ratownika Grupy Sudeckiej GOPR, Jarka Błażejewskiego.

Podarowaną kwotę odebrała żona Jarka, ALDONA BŁAŻEJEWSKA.

Ten wspaniały gest (podarunek) został przez obecnych nagrodzony długimi i gromkimi brawami.

W tym roku, na Wieczerzy Wigilijnej w Sanktuarium „Maria Śnieżna” pod Górą Igliczną, ugościł Nas Kustosz Sanktuarium, ks. rektor Wojciech Iwanicki.

Organizatorem był Kol. Tomasz Lipiński, ratownik Grupy Sudeckiej GOPR, kierownik sekcji Kłodzkiej.

Wszystkim czytającym tę relację z naszego spotkania wigilijnego życzę RADOSNYCH, SPOKOJNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Jacek Malinowski – GOPR Sudety

 

Avatar photo
O Jacek Malinowski 8 artykułów
W GOPR od 1976 r. - Ratownik Grupy Sudeckiej