WYJAZDOWE KOLEGIUM NACZELNIKÓW

WYJAZDOWE KOLEGIUM NACZELNIKÓW

Nie wszyscy wiedzą, że na terenie gór polskich działa siedem Grup Regionalnych GOPR. Za służbę ratunkową i jej skuteczne działanie odpowiadają Naczelnicy. Razem tworzą kierowniczy zespół kolegialny ukierunkowujący ratownictwo górskie w Polsce.

Tym razem kolejne spotkanie Naczelników odbyło się w Karkonoszach. Naczelnicy obradowali w dwóch obiektach; nowo wybudowanej Stacji ratunkowej w Karpaczu i w schronisku Samotnia.

Wizyta naczelników w tym fantastycznym schronisku miała niejako charakter historyczny, bo właśnie w Samotni w 1952 roku zaczęło się sudeckie ratownictwo górskie.

Rok 2023 w życiu GOPR-u jest rokiem wyborczym. Temat ten zdominował spotkanie Naczelników, ponieważ 17 czerwca odbędzie się Walny Zjazd Delegatów GOPR, który wybierze nowe centralne Władze naszego Stowarzyszenia.  

Sympatyczną niespodzianką było przybycie na spotkanie Naczelników, gospodarza Powiatu Karkonoskiego – Pana Krzysztofa Wiśniewskiego.  Starosta razem ze swoim zastępcą Mirkiem Góreckim, jednocześnie prezesem Zarządu naszej Grupy,  wręczyli Naczelnikom upominki.

 

Specjalne podziękowanie za przyjęcie kierujemy do Pani Sylwii Siemaszko gazdującej w schronisku od 59 lat!!!

 

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 291 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR