XXIII FESTIWAL GÓRSKI IM. ANDRZEJA ZAWADY

XXIII FESTIWAL GÓRSKI IM. ANDRZEJA ZAWADY

XXIII FESTIWAL GÓRSKI IM. ANDRZEJA ZAWADY

Wydarzeniem września 2018 roku, w życiu ludzi związanych z górami, będzie festiwal filmów górskich w Lądku Zdroju.

Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy nie tylko ze względu na ilość prezentowanych filmów i wyjątkowych gości. Po raz pierwszy w historii festiwali górskich, Organizatorzy wprowadzili panel poświęcony bezpieczeństwu w górach. Panel w postaci praktycznych warsztatów poprowadzi Alek Chruściel – wieloletni szef szkolenia GOPR-u.

Wielotematyczne warsztaty prowadzone przez ratowników Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR zaczynają się już w piątek – 21 września o godz. 10:00 – zajęciami z pierwszej pomocy pozaszpitalnej.

Kolejne tematy to:

  • Nawigacja w górach czyli GPS bez tajemnic – o godz. 13:45.
  • Jak bezpiecznie zwiedzać  jaskinie i inne sztuczne obiekty  – o godz. 17:45.

W międzyczasie będzie o treningu beztlenowym, o treningu w górach. Wszystko to będzie się działo w kawiarni zdrojowej.

Tegoroczny festiwal bije na głowę wszystkie poprzednie bogactwem programu, przede wszystkim edukacyjnego. To cztery dni programu zapełniającego każdy dzień do późnych godzin wieczornych. Już za tydzień, to urokliwe i ciągle nieco zaniedbane, tętniące niegdyś życiem Uzdrowisko, przez cztery dni będzie „stolicą polskiego wspinactwa”.

Zatem do spotkania w Lądku! Znakomicie przygotowany program i kolory sudeckiej jesieni pozwolą nie tylko na poznawanie tajemniczego świata gór, ale też i wypoczynek.

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR