ŻAGLOWISKO 2023 RUSZYŁO

ŻAGLOWISKO 2023 RUSZYŁO

Ze sporym opóźnieniem, były wydarzenia ważniejsze, piszemy o pierwszym w tym roku rejsie rozpoczynającym tegoroczne żaglowisko.

Mocna grupa pod wodzą Artura Ludwiga, na dwóch jachtach wyczarterowanych w firmie Pana Adama Grali. Firma – o czym pisaliśmy wielokrotnie – nie tylko czarteruje, ale też szkoli, organizuje ciekawe rejsy, a ratownikom górskim daje spore rabaty bo od lat jest z nami zaprzyjaźniona. Warto skorzystać.

Chociaż pogoda nie do końca była typowo żeglarska, dodatkowo zimno jak na tę porę roku, to udało się opłynąć Śniardwy i kawałek Nidzkiego. Mieliśmy na to tylko cztery dni. Dodatkową atrakcją był brak turystów, totalna żeglarska pustka. Były też ogniska i słynny „kociołek Foki”. Dla niewtajemniczonych: Foka, to ksywa Artura Ludwiga.

Ciekawie zaczęliśmy ratowniczy sezon żeglarski. Przed nami jeszcze sporo żeglarskich emocji – czeka Bornholm, Chorwacja, a zakończyć sezon żeglarski zamierzamy wielkimi regatami na Solinie w terminie 2-5 października br.

Solina: Foto autorstwa 2007 – mow, CC BY 3.0, Link

Pomysł organizacji regat w tak atrakcyjnym miejscu jak Solina, narodził się przy „chłeptaniu piwa” w porcie Dźwirzyno, nad Bałtykiem.

O szczegółach będziemy informować zainteresowanych. Na razie trwają konsultacje i namawianie. Wszystkim Kolegom, ratownikom-żeglarzom, życzymy „zawsze pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem”.

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR