ŻAGLOWISKO 2023

ŻAGLOWISKO 2023

ŻAGLOWISKO 2023

Szanowni, Wszyscy związani z ratownictwem górskim, przewodnictwem oraz każdą inną działalnością z górami związaną.

Od dobrych kilku lat namawiamy na żaglowanie; na Mazurach i Bałtyku. Przyznam, że z miernym jak na razie skutkiem. Próby ujęcia tego w formy organizacyjne takie jak kalendarz rejsów, przygotowanie sterników instruktorów, itp., zakończyły się totalnym fiaskiem. Wprawdzie odbyliśmy sporo rejsów, pomogliśmy nawet w szkoleniu żeglarskim mazurskiej młodzieży, ale to przysłowiowa „kropla w morzu”.

W ciągu tych kilku lat naszych działań zdobyliśmy zaufanie Mazurskiej Szkoły Żeglarskiej Adama Grali z Rucianego-Nidy. Pan Adam, niezły narciarz, chodzący też po górach, proponuje w tym sezonie;

  • rejsy szkoleniowe i turystyczne po nieznanych kątach Mazur,
  • szkolenia motorowodne,
  • wynajem jachtów ze sporą zniżką dla ratowników i przewodników.

Tak więc zaczynamy w dniu 4 maja: rusza pierwszy inauguracyjny rejs Żaglowisko 2023. Rejs prowadzi Artur Ludwig – sternik morski, ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.

W związku z powyższym, każdego kto chciałby spróbować lub skorzystać z oferty Pana Adama Grali prosimy o bezpośredni kontakt z Firmą GRAAL TEAM:

Telefon Nr: +48 501 231 327

Adres Szkoły:  12-220 Ruciane -Nida, ul. Żeglarska 10/5.

Dla ratowników naszego Stowarzyszenia, najlepiej grup zorganizowanych, minimum załoga 5-osobowa, Fundacja GOPR chętnie pomoże w organizacji rejsu lub szkolenia.

Wszelkich informacji w tym względzie chętnie udzieli autor. Pod telefonem nr: +48 531 554 990 w godzinach 10:00 – 14:00, lub pocztą elektroniczną: m.sajnog@gopr.pl

Socjalistyczne hasło w czasie PRL-u: PRACUJESZ W GÓRACH WYPOCZYWAJ NA WODZIE – wydaje się sensowne. Tym bardziej, że żeglowanie na akwenach Puszczy Piskiej ma dodatkowo niebywałe wartości prozdrowotne. O czym też warto pamiętać.

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR