ZMARŁ OTTON SZAFARZ

ZMARŁ OTTON SZAFARZ – JEDEN Z ZAŁOŻYCIELI GRUPY BESKIDZKIEJ GOPR

Zmarł Otton Szafarz, mieszkaniec Bielska-Białej, wieloletni czynny ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR i jeden z jej założycieli. „Ikona ratownictwa górskiego” – tak mówi o nim Jerzy Siodłak, obecny Naczelnik beskidzkich ratowników.
Szafarza znali nie tylko w Beskidach, ale w grupach ratowników w całym kraju. Przez lata był członkiem Komisji Rewizyjnej GOPR, osobą która nadzoruje właściwie działanie całej organizacji.
Jako ratownik-rekordzista, który przez 50 lat był czynnym ratownikiem GOPR z rekordową liczbą godzin poświęconych ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia w górach, Otton Szafarz trafił nawet do zestawienia „Polskie Rekordy i Osobliwości”.
Przepracował charytatywnie około 23 tysięcy godzin.
Jak mówią jego młodsi koledzy, wielokrotnie ich zaskakiwał. „Mając prawie 80 lat przyszedł do mnie, jako naczelnika prosząc i składając wniosek, że pomimo wieku czuje się cały czas silny i chciałby otrzymać z przydziału dla ratownika górskiego narty. I jeździł jeszcze na nartach, był niesamowicie żywotny i sprawny”- wspomina Jerzy Siodłak.

Otton Szafarz pochodził z Lipowca, niedaleko Ustronia. W Bielsku-Białej zamieszkał po wojnie. Zmarł w wieku 93 lat.
Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek, 10 kwietnia 2015r. o godz. 12:00 w kościele parafialnym Trójcy Przenajświętszej w Bielsku- Białej.  Po mszy św. kondukt uda się na cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej.

Udział w ostatnim pożegnaniu Ottona Szafarza zapowiedzieli przedstawiciele ratownictwa górskiego z całej Polski.

Cześć Jego Pamięci!

Bliskim Zmarłego i Kolegom z Grupy Beskidzkiej GOPR składamy tą drogą wyrazy głębokiego współczucia.

Wykorzystany materiał: publikacja na stronie Radia Bielsko

http://www.radiobielsko.pl/news/24724-Odszedl-ratownik-gorski–rekordzista.html

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"