ZMARŁ ZYGMUNT SALLMANN ZYGA

© RATOWNICTWO GÓRSKIE-ARCHIWUM

ZMARŁ ZYGMUNT SALLMANN „ZYGA”

ZMARŁ ZYGMUNT SALLMANN ZYGA

Przykro nam poinformować, że 19 listopada b.r. na wieczną służbę odszedł Zygmunt Sallmann – ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.
Tak żegnają Go Koledzy z Grupy:

Kolega Zygmunt Sallmann – popularny ”Zyga” urodził się w 1942 roku.
Z Pogotowiem Górskim związany był od 1970 roku a w dwa lata później składał przyrzeczenie ratownicze. Do takiego zaszczytu dochodzili tylko ci ratownicy, którzy byli aktywni w swoich działaniach górskich. Zygmunt jako doskonały alpejczyk był członkiem Klubu Sportowego Stal w Cieplicach. To spowodowało, że oprócz działalności ratowniczej wielokrotnie reprezentował GOPR na zawodach sportowych. I nigdy nie był ostatni. Był człowiekiem niezwykle skromnym, zawsze uśmiechniętym, życzliwym ludziom.
W siermiężnych czasach minionej epoki, dzięki swoim umiejętnościom był ”nadwornym” krawcem dla tych, którzy wiedzieli o Jego darze. Jego dzieła jakością wykonania nie różniły się od markowych wyrobów często dostępnych tylko za dewizy.
Po ukończeniu Kursu Ratownictwa Górskiego na Markowych Szczawinach uzyskał stopień ratownika, z którym rozpoczął aktywną działalność ratowniczą szczególnie w rejonie Karpacza gdzie mieszkał.
 
Wymagało to dużego poświęcenia bowiem w tamtych czasach nie było takiego sprzętu jakim dzisiaj dysponuje GOPR.  Mogli to robić tylko pasjonaci.
Choroba która Go zabiła, uczyniła to w błyskawicznym tempie, bowiem w lipcu pojawiły się pierwsze symptomy.
Odszedł Człowiek, który na długo pozostanie w pamięci szczególnie tych ludzi, którzy Go znali i pełnili razem z Nim dyżury.
Żegnaj Kolego!
Ratownicy
GK GOPR

http://www.gopr.org/news/z-zycia-grupy/aktualnosci269

Bliskim Zmarłego oraz Kolegom z Grupy Karkonoskiej GOPR składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 
Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"