ZMIANA NACZELNIKOWSKIEJ WARTY W KARKONOSZACH

NOWY NACZELNIK GRUPY KARKONOSKIEJ GOPR

ZMIANA NACZELNIKOWSKIEJ WARTY W KARKONOSZACH

Jak poinformował nas Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR, Mirosław Górecki,  z dniem 1 listopada 2022 roku zmieniają się Naczelnicy Grupy. Z końcem października b.r. odchodzi Sławomir Czubak pełniący tę trudną funkcję od ośmiu lat. 

Do ogłoszonego przez Zarząd Grupy konkursu, na to stanowisko zgłosiło się dwóch ratowników. Jednogłośną decyzją Zarządu wybrano Piotra Zamorskiego. Piotr Zamorski związany jest z Grupą Karkonoską od 13 lat,  posiada bogate doświadczenie nie tylko kierownicze, ale też biznesowe.

Rezygnacja Sławomira Czubaka z naczelnikowania była dla nas zaskoczeniem. Nigdy w swojej historii Grupa Karkonoska nie była bowiem tak dobrze zorganizowana, wyszkolona i usprzętowiona.  Z ciekawymi planami inwestycyjnymi, jak n.p. nowo budowana stacja w Karpaczu, gdzie trwają prace wykończeniowe. Duża w tym zasługa odchodzącego Naczelnika.

Decyzję o swoim odejściu Sławek ogłosił na kilka miesięcy przed rozwiązaniem umowy. Pozwoliło to Zarządowi Grupy na ogłoszenie konkursu. Pełnienie funkcji Naczelnika w realiach naszego Stowarzyszenia, nie jest łatwe i bywa ryzykowne.

Naczelnicy, począwszy od tego Najważniejszego w Zakopanem, po Naczelników poszczególnych Grup, to „sól tej Organizacji”.  To im zawdzięczamy w dużej mierze wszystko to, co w ciągu siedemdziesięciu lat osiągnęliśmy. A osiągnęliśmy wiele.

Zmiana naczelnikowskiej warty w Karkonoszach jest rzeczą naturalną, jako że „ludzie przychodzą i odchodzą”. Tylko, czy w tym przypadku było to konieczne?

Nasza Redakcja życzy Obu Panom wszystkiego co najlepsze.

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR