AKCJA POSZUKIWAWCZA NA MATTERHORNIE

Niemiecki miliarder Karl-Erivan Haub zaginął na Matterhornie

Von Champer - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, Link

AKCJA POSZUKIWAWCZA NA MATTERHORNIE

 AKCJA POSZUKIWAWCZA NA MATTERHORNIE

Niemiecki miliarder, Karl-Erivan Haub, szef koncernu Tengelmann wyruszył w minioną sobotę na trening skiturowy na Matterhornie, i wszelki ślad po nim zaginął.

Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza trwa nieprzerwanie od sobotniego popołudnia. Przy pomocy helikopterów (Air Zermatt) wyposażonych w kamery termowizyjne przeszukuje się ogromny teren (240 km²) zarówno po szwajcarskiej jak i włoskiej stronie. Przeszukiwane są również szczeliny lodowca.

Karl-Erivan Haub jest doświadczonym alpinistą i narciarzem, tak więc mimo upływającego nieubłaganie czasu, zarówno rodzina zaginionego jak i ratownicy nie tracą nadziei na powodzenie akcji poszukiwawczej.  Trening na Matterhornie miał służyć przygotowaniom do tzw. Patrouille des Glaciers – organizowanych przez armię Szwajcarii, co dwa lata – największych na świecie zawodów skiturowych.

Haub wyjechał w sobotę kolejką linową na Klein Matterhorn. Stacja górska znajduje się na wysokości 3820 m. Z tego miejsca są zjazdy w kierunku Zermatt i Włoch. I tu urywa się ślad.

Prokurator nie wyklucza przestępstwa.

Tengelmann jest jedną z najważniejszych firm handlowych na świecie. Do koncernu należy m.in. znany wszystkim market budowlany OBI. Wywodzący się z bardzo zamożnej rodziny handlowców Karl-Erivan Haub prowadzi koncern Tengelmann od końca lat 90-tych XX wieku.

źródło informacji: Salzburger Nachrichten,   Spiegel Online


Aktualizacja:

Po 2 miesiącach bezowocnych poszukiwań akcja została zakończona, a Karl-Erivan Haub uznany za zaginionego. 8 czerwca 2018, w Mülheim an der Ruhr odbyła się ceremonia pożegnalna.

źródło informacji: WDR

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR