BUDUJEMY STACJĘ

BUDOWA STACJI GOPR W KARPACZU

BUDUJEMY STACJĘ
© MIROSŁAW GÓRECKI | RATOWNICTWO GÓRSKIE

BUDUJEMY STACJĘ

BUDUJEMY STACJĘ

Nasz wpis pod tytułem; BUDOWA STACJI GOPR W KARPACZU, cieszył się nie tylko dużym zainteresowaniem, ale też zaowocował propozycjami  Czytelników.

A mianowicie: Czytelnicy nasi tudzież sympatycy ratowników, w licznych mailach i telefonach zaproponowali pomoc finansową lub inną materialną przy budowie stacji, a szczególnie w jej wyposażenie.

Przypomnijmy: Stacja jest budowana wprawdzie dla Grupy Karkonoskiej GOPR, ale część obiektu inwestor przeznacza na stanowisko karetki Pogotowia Ratunkowego dla mieszkańców Karpacza, a ta jest bardzo potrzebna.

To ta właśnie idea wzbudziła największe zainteresowanie i propozycje pomocy w budowie pod hasłem; „BUDUJEMY STACJĘ”.

A oto propozycje naszych Czytelników:

  • Sprzedaż cegiełek – tabliczek pamiątkowych. Każdy kto wpłaci  minimum 1000 zł, otrzyma cegiełkę z imieniem i nazwiskiem wmurowaną w miejsce pamięci.
  • Inna, to dobrowolna wpłata na konto, liczy się każda złotówka.
  • Są też inne pomysły jak wydrukowanie kart pocztowych, czy innych gadżetów. Pomocą zainteresowane są też firmy.

Które z tych pomysłów zostaną wprowadzone w czyn – nie wiemy. Wszystko zależy od ambitnych Władz Grupy.

Sugestie Wasze wstępnie przekazałem Naczelnikowi Sławkowi Czubakowi. Cieszy nas bardzo odzew na informację o budowie w takiej postaci, cieszy nas też wrażliwość społeczna.

Bo wybudowana stacja z karetką pogotowia znacznie poprawi stan bezpieczeństwa nie tylko turystów w górach, ale też mieszkańców Karpacza.

Wszyscy jesteśmy tym bardzo zainteresowani. Jako nośnik medialny włączamy się do akcji. Wystarczy złotówka. Od dzisiaj – wspólnie – „BUDUJEMY STACJĘ”. Na bieżąco będziemy przekazywali wszelkie informacje dotyczące budowy.

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR