DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO – KRYNICA 2019

Kibicujemy Fundacji - naszej Fundacji GOPR.

DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO - KRYNICA 2019
© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO – KRYNICA 2019

Kibicujemy Fundacji – naszej Fundacji GOPR.

DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO – KRYNICA 2019

To już trzeci Piknik zorganizowany przez Fundację w Krynicy. Po raz trzeci też, w pierwszy weekend sierpnia. Krynica to idealne miejsce dla tego typu imprez. Program jaki zapewnili Organizatorzy jest  programem edukacyjno-promocyjnym; z jednej strony promuje GOPR i ratownictwo górskie, z drugiej,  uczy zachowania się ludzi w górach, pokazuje współczesne metody ratowania, ekwipunek ratownika, środki transportu, itp.

Przy sprzyjającej pogodzie, znany w całej Europie deptak krynickiego Uzdrowiska odwiedziło w ciągu dwu dni ponad 15 tys. ludzi. Świetnym pomysłem edukacyjnym jest udostępnienie odwiedzającym  możliwości korzystania z zajęć praktycznych, takich jak posługiwanie się mapą, udział w wycieczkach z przewodnikiem po malowniczych górskich trasach wokół Krynicy.

W poprzednich spotkaniach tradycją było przekazywanie dla GOPR-u samochodów MERCEDES. W tym roku było skromniej – Producent jednej z najlepszych wód mineralnych w Polsce – MUSZYNIANKA, podarował ratownikom Grupy Krynickiej profesjonalny ponton do ratownictwa na szybkich, górskich wodach. Bo w tym rejonie i na tych wodach wypadków jest sporo.

Tak jak w latach ubiegłych – CHARYTATYWNY PIKNIK w Krynicy zakończył się sukcesem. Z roku na rok impreza się rozkręca i pewnie na stałe wpisze się w kalendarz goprowskich imprez, czego serdecznie Prezesowi i Zarządowi Fundacji życzymy.

Avatar photo
O Marian Sajnog 263 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR