GDZIE JEST JULIA?

GDZIE JEST JULIA?
Bild von Robert Balog auf Pixabay

GDZIE JEST JULIA? TRWA WIELKA AKCJA POSZUKIWAWCZA

Ratownicy górscy, policja i strażacy z Niemiec i Czech prowadzą od wczoraj wielką akcję poszukiwawczą. W poszukiwaniach pomagają leśnicy z Parku Narodowego Šumava, psy ratownicze i helikoptery. Podczas rodzinnej wędrówki na granicy bawarsko-czeskiej zaginęło dziecko – ośmioletnia dziewczynka, Julia Sleegers.

Turyści z Berlina wędrowali z trojgiem dzieci (2 chłopców i dziewczynka). Dzieci biegały i bawiły się, aż  w pewnym momencie dorośli stracili dzieci z oczu. Ponieważ poszukiwania na własną rękę nie przyniosły żadnych rezultatów, uderzono na alarm. W niedzielne popołudnie chłopców odnaleziono, ale dziewczynka znikła.

Od tego czasu trwają intensywne poszukiwania wokół czeskiej góry Čerchov (Schwarzkopf), na granicy z Bawarią. W nocy i nad ranem w gęsto zalesionym terenie panowały temperatury bliskie zera – i mimo wszelkich wysiłków dziewczynki jeszcze nie odnaleziono. Dziś po południu w akcję zaangażowanych było 700 osób.

Bawarska policja opublikowała meldunek o zaginięciu dziewczynki i apel do ludności:

https://www.polizei.bayern.de/oberpfalz/fahndung/personen/index.html/333463

Akcja prowadzona jest w dalszym ciągu i będzie prowadzona również w nocy, jak podaje bawarski dziennik BR24


JULIA ODNALEZIONA !

Dzisiaj, około godziny 14:00 Julia została odnaleziona w okolicach miejscowości Ceska Kubice. Dziewczynka żyje, jest wyziębiona, ale nie jest ranna. Została przetransportowana do szpitala.

Według najnowszych informacji policyjnych po stronie czeskiej i niemieckiej,  w poszukiwaniach brało udział 1400 służb ratunkowych.

Do akcji włączono 115 psów poszukiwawczych, w tym kilka specjalnie wyszkolonych psów do poszukiwania osób, a także helikoptery policyjne i drony. Pomogły też siły bawarskiej straży pożarnej, organizacja pomocy technicznej (THW) i ekipa ratownictwa górskiego, a także leśnicy i pracownicy Parku Narodowego Šumava.

BRAWO !

 

Zaktualizowano: 12.20.2021

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 254 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR