ODNALEZIONA DZIĘKI APLIKACJI FIND MY PHONE

ODNALEZIONA DZIĘKI APLIKACJI FIND MY PHONE

ODNALEZIONA DZIĘKI APLIKACJI FIND MY PHONE

ODNALEZIONA DZIĘKI APLIKACJI FIND MY PHONE

Od wczorajszego wieczoru w rejonie Sonntagshorn prowadzono akcję poszukiwawczą. Sonntagshorn (1961 m npm), to szczyt znajdujący się na granicy Salzburga (kraj związkowy) i Bawarii. Poszukiwana była 61-letnia kobieta, mieszkanka Salzburga, która w niedzielę rano wyruszyła na wycieczkę skiturową.

Kiedy w niedzielne popołudnie kobieta nie stawiła się w umówionym wcześniej miejscu, jej krewni zaalarmowali pogotowie górskie (Bergrettungsortsstelle Unken).

Teren przeszukiwany był do późnych godzin nocnych przez wielu ratowników z psami. Do akcji włączył się również policyjny helikopter przystosowany do prowadzenia akcji poszukiwawczych w nocy i wyposażony w lokalizator telefonów komórkowych.

Akcję poszukiwawczą wznowiono w poniedziałek rano, ale mimo przeszukania wszystkich tras i wsparcia ze strony specjalnego zespołu policyjnego helikoptera z Wiednia, kobiety nie znaleziono. Niemożliwym również okazało się zlokalizowanie telefonu komórkowego zaginionej.

Jedyną pomocą w odszukaniu kobiety okazała się aplikacja Google „Find my phone“, która funkcjonuje również przy wyładowanej baterii telefonu.

Dojście do danych znaleziono w laptopie zaginionej. Dzięki tej właśnie aplikacji do śledzenia telefonów komórkowych można było dokładnie zlokalizować obszar poszukiwania i odnaleźć – nieżyjącą już niestety – kobietę.

„Find my phone“ jest więc ważną i bardzo pomocną dla służb ratunkowych aplikacją.

W celu zwiększenia potencjalnych możliwości ratunku w nagłych wypadkach, Pogotowie Górskie Salzburg zamierza zmotywować turystów i sportowców alpejskich do korzystania z systemów, które od dawna są standardem we wszystkich telefonach komórkowych.

Źródło informacji:  https://www.bergrettung-salzburg.at/news/

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 254 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR