PIKNIK ROWEROWY SO GOPR GORLICE

PIKNIK ROWEROWY SO GOPR GORLICE

Jeśli jest to pierwsza sobota lipca, to tradycyjnie od lat spotykamy się w gościnnej posiadłości Franka Grabarza, ratownika-seniora, w przygranicznej Koniecznej, zaledwie 2 km od popularnego drogowego przejścia granicznego na Słowację.

Jest to impreza rekreacyjna, w programie jest nietrudna górska trasa rowerowa. Dla tych bez rowerów przejście piesze na pobliski grzbiet graniczny, gdzie znajduje się cmentarz wojenny, historyczna pamiątka po jednej z największych bitew I Wojny Światowej.

Po aktywności fizycznej pora na posiad towarzyski, tym razem przy pysznym bigosie, kiełbaskach pieczonych nad ogniskiem oraz góralskim buncu i rewelacyjnych ogóreczkach kiszonych.

O napojach już nie wspomnę, oprócz tych bez procentów, królowały naleweczki. Tu wybitnie była poszkodowana większość panów, którzy w tym dniu pełnili rolę kierowców.

Impreza zgromadziła głównie naszych ratowników-seniorów, ich małżonki oraz trochę młodzieży ratowniczej. Przybyła także reprezentacja Horskiej Slużby Cergov z Brano Potoczkiem.
Dziękujemy Organizatorowi, Kol. Ryśkowi Cygańczukowi, kierownikowi gorlickiej sekcji operacyjnej GOPR, a nade wszystko Gospodarzom imprezy.

Do zobaczenia za rok!

Avatar photo
O Ryszard Nowak 24 artykuły
Ratownik Grupy Krynickiej GOPR | SO GOPR Gorlice | Przewodniczący Klubu Seniora Grupy Krynickiej GOPR