RATOWNICY GOPR DLA UKRAINY

RATOWNICY GOPR DLA UKRAINY

Zeszły tydzień upłynął pod znakiem tragicznych wydarzeń w Ukrainie, na które nie pozostaliśmy obojętni. W pierwszej kolejności z pomocą ruszyli ratownicy najbliżej wschodniej granicy: Grupa Bieszczadzka i Grupa Krynicka GOPR.

Pozostałe Grupy Regionalne GOPR przekazały wsparcie rzeczowe i środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu i środków medycznych, które trafiły do naszych wschodnich sąsiadów. Ratownicy pozostają w stałej gotowości wsparcia działań humanitarnych.

Potrzeby są i będą ogromne, dlatego solidaryzując się z Ukrainą, również tutaj organizujemy pomoc, uruchamiając zbiórkę finansową na rzecz uchodźców i społeczeństwa ukraińskiego:

 
lub na konto Fundacji GOPR:    50 1750 0012 0000 0000 3337 6127
tytuł wpłaty: UKRAINA

 

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od wielu lat szkolą się transgranicznie z ratownikami górskimi z Ukrainy. Doświadczenia tej współpracy, wypracowane kanały komunikacji i wspólnego działania, pozwalają nam w tej trudnej sytuacji okazać im wsparcie i zorganizować pomoc, która odpowie na najpilniejsze, zasygnalizowane przez nich potrzeby.

Obserwując wydarzenia ostatnich dni, mamy świadomość, że okoliczności mogą zmieniać się dynamicznie, dlatego zebrane środki pozwolą nam reagować na obecne i przyszłe potrzeby. Zostaną przekazane m.in. na zabezpieczenie medyczne, wsparcie ratowników górskich z Ukrainy i ich rodzin, przyjęcie ich w Polsce, jeśli tylko zdecydują się na taki krok.

Będziemy na bieżąco komunikować, na co przeznaczymy uzyskane środki finansowe.

Apelujemy do środowiska ratowników górskich, sympatyków GOPR, a także ludzi gór o wsparcie zbiórki i jej rozpowszechnianie. Dziękujemy za każdą wpłatę i udostępnienia!

FUNDACJA GOPR
 
 
 
Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"