SERDECZNE GRATULACJE DLA PANI EWELINY ZWIJACZ – KOZICA !

Źródło: By Paweł Opioła - Praca własna, CC BY-SA 4.0, Link

SERDECZNE GRATULACJE DLA PANI EWELINY ZWIJACZ – KOZICA !

SERDECZNE GRATULACJE DLA PANI EWELINY ZWIJACZ – KOZICA !

Obok tego wydarzenia nie sposób przejść obojętnie.

Otóż: w minioną sobotę, Pani Ewelina Zwijacz – Kozica, pierwsza od ponad 30 lat kobieta, złożyła przyrzeczenie i została przyjęta w poczet ratowników TOPR.

Kiedy dziś rano przeczytałam tę wiadomość, przypomniało mi się równie sensacyjne doniesienie sprzed kilku lat, o przyjęciu kobiety-muzyka w skład Wiener Philharmoniker (Filharmoników Wiedeńskich). Założone w roku 1842 Towarzystwo, przez 150 lat trwało bowiem w żelaznej tradycji utrzymania orkiestry w składzie wyłącznie męskim.

Ale, wracając do tematu: Kim jest Pani Ewelina ? Na stronie internetowej Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy w Zakopanem, czytamy: instruktor narciarstwa alpejskiego, instruktor wspinania sportowego, instruktor Ski–Touringu, przewodnik tatrzański. Teraz trzeba będzie dodać: ratownik górski, ratownik TOPR. W udzielonym przez nią  dla RFM24 wywiadzie, Pani Ewelina powiedziała: ” Tak, rozpiera mnie duma”.
 
Bardzo to rozumiem i życzę Pani Ewelinie sukcesów i wytrwania !
Jestem pewna, że do tych życzeń przyłączają się również nasi Goście na Facebooku, którzy – w chwili gdy to piszę – już ponad 3200 razy kliknęli na umieszczoną tam małą notatkę o Pani Ewelinie.
 
Foto – źródło: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news
 
Szkoda, że nie mamy żadnej dokumentacji fotograficznej z tej uroczystości, która – jak przypuszczam – odbyła się w ramach święta Dnia Ratownika. Prezentowane tu zdjęcie pochodzi ze strony internetowej RFM24.
 
 
 
Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR