DROGA W HIMALAJE – SPOTKANIE Z MARIANEM SAJNOGIEM

DROGA W HIMALAJE – SPOTKANIE Z MARIANEM SAJNOGIEM
© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

SPOTKANIE Z MARIANEM SAJNOGIEM

DROGA W HIMALAJE

SPOTKANIE Z MARIANEM SAJNOGIEM

Bardzo to miłe, kiedy dowiadujemy się, że osiągnięcia i nietuzinkowe przeżycia naszych Kolegów, Przyjaciół i Znajomych, nie pozostają przysypane kurzem minionych lat w zapomnianych archiwach.
Na prowadzonym przez nas blogu często informujemy o rozmaitych ciekawych wydarzeniach; festiwalach filmowych, memoriałach, rocznicach, spotkaniach, ukazujących się wydawnictwach książkowych, itp.
Tak więc, ze szczególną przyjemnością informujemy o organizowanym przez „Drogę w Himalaje” spotkaniu z naszym Kolegą, Marianem Sajnogiem. Spotkanie to inauguruje cykl spotkań dotyczących ludzi tworzących „Złotą Dekadę” Polskiego Himalaizmu.

Marian Sajnog jest byłym Naczelnikiem Grupy Sudeckiej (obecnie Grupy Karkonoskiej i Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej) GOPR, uczestnikiem 6 wypraw wysokogórskich w latach 1975-1988: w Himalaje, Karakorum i Hindukusz Afgański, oraz redaktorem naczelnym naszego magazynu „Ratownictwo Górskie”.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2017 roku, o godzinie 17-tej, w Domu Hauptmannów, przy ulicy 11 Listopada 23, w Szklarskiej Porębie.

Organizator spotkania planuje jego przebieg następująco:

„Podczas spotkania porozmawiamy o kulisach organizacji ówczesnych wypraw wysokogórskich, o jej uczestnikach, sprzęcie wspinaczkowym. Zobaczycie Państwo slajdy z wypraw, niepublikowane od kilkudziesięciu lat, a jeśli czas pozwoli… film-wywiad jaki Marian Sajnog przeprowadził z Wandą Rutkiewicz. Jest to ostatni wywiad z Nią zarejestrowany.
Podczas spotkania będziemy mogli również porównać sprzęt wspinaczkowy ówczesny oraz obecny (dzięki uprzejmości wspinaczy oraz właścicieli sklepu Skalnik z Jeleniej Góry).
Podczas spotkania, będzie można zakupić magazyn „Ratownictwo Górskie” oraz literaturę górską, w tym kultowe wydanie biografii Andrzeja Zawady, autorstwa Anny Milewskiej.”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !


Partnerzy medialni oraz sponsorzy: www.wspinanie.pl, miasto Szklarska Poręba www.szklarskaporeba.pl, www.jelonka.pl, „Ratownictwo Górskie” (magazyn oraz portal internetowy), Muzeum Dom Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, sklep „Skalnik” Jelenia Góra, „Huta Julia” w Piechowicach, Związek Gmin Karkonoskich, księgarnia górska „Góroteka”

Organizator: „Droga w Himalaje”

Współorganizator: Muzeum „Dom Hauptmannów” w Szklarskiej Porębie

 

Avatar photo
O REDAKCJA 233 artykuły
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"