WESPRZYJ I MIEJ Z TEGO KORZYŚĆ

foto-źródło: Von Bergrettungsdienst Österreich – Bergrettungsdienst Österreich, logos-vector.com, Logo, https://de.wikipedia.org/

WESPRZYJ I MIEJ Z TEGO KORZYŚĆ

WESPRZYJ I MIEJ Z TEGO KORZYŚĆ

Austriackie Górskie Pogotowie Ratunkowe, tak jak większość organizacji tego typu, wymaga wsparcia. Prowadzi w związku z tym akcję, która przynosi korzyść zarówno ratownikom górskim jak i prywatnym sponsorom. Ponieważ Austria jest krajem atrakcyjnym turystycznie i wiele osób z Polski spędza tu swój urlop, proponuję zapoznanie się z przedstawianą przez austriackich ratowników ofertą i rozważenie skorzystania z przedstawionej na stronie internetowej ÖBRD propozycji:

WAŻNE NA CAŁYM ŚWIECIE, NIEDROGIE UBEZPIECZENIE KOSZTÓW AKCJI RATUNKOWEJ

Pomocy w górach może potrzebować każdy, nawet najbardziej zdyscyplinowany turysta. Wypadek w górach może wydarzyć się szybciej niż myślisz. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował pomocy, bądź pewien że możesz na nas liczyć – niezależnie od pory dnia i miejsca w którym się znajdujesz. Przez całą dobę mamy do dypozycji ponad 12.300 wysoko wykwalifikowanych ratowników-ochotników, którzy działają we wszystkich górskich krajach związkowych całej Austrii, oraz w Wiedniu.  Jesteśmy ochotnikami, ale akcje ratunkowe są kosztowne, zwłaszcza te, w czasie których wymagane jest użycie helikoptera.

Kosztów tych nie pokrywa żadne ubezpieczenie społeczne.

Zwrot kosztów otrzymują wyłącznie osoby, które przed wypadkiem były na taką okoliczność prywatnie ubezpieczone. Stąd nasza akcja, której celem jest wsparcie ratujących i ratowanych. Akcją pragniemy zainteresować również wszystkich tych, którzy uprawiają sporty górskie, ale mieszkają poza Austrią lub są obywatelami innych krajów.

Sześć Grup Regionalnych Austriackiego Górskiego Pogotowia Ratunkowego ustaliło jednolitą stawkę-minimum dla wpłacających. Wyjątek (niższa stawka – 25 € ) stanowi Grupa ze Styrii. 

Jeśli często przyjeżdżacie do Austrii i zatrzymujecie się zawsze n.p. w Tyrolu – należy wybrać ten region.

Po wpłacie 28 € rocznie (przelew na konto lub karta kredytowa) jesteście – jako osoba wspierająca – wolni od kłopotów finansowych związanych z akcją ratunkową (w tym wypadki na nartostradach oraz związane z uprawianiem sportów lotniczych takich jak np. paralotniarstwo) lub akcją poszukiwawczą.
Wspierając w ten sposób Austriackie Górskie Pogotowie Ratunkowe jest się jednocześnie ubezpieczonym do sumy 15.000,00 €. Ubezpieczenie to jest ważne na całym świecie i obejmuje również członków najbliższej rodziny ( mąż, żona, partner życiowy) oraz dzieci w wieku poniżej 18 lat.
Ważność ubezpieczenia rozpoczyna się następnego dnia po dokonaniu wpłaty i trwa 1 rok. Po upływie tego czasu wygasa automatycznie.

Linki:

Austriackie Górskie Pogotowie Ratunkowe – ÖBRD – niemiecki
Ulotka towarzystwa ubezpieczeniowego GENERALI – niemiecki
Opis akcji wspierania – angielski

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR