WIELKIE BRAWA DLA RADIA ZET !

WIELKIE BRAWA DLA RADIA ZET !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że apel ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR NIE POZOSTAŁ BEZ ECHA ! 

Oto co czytamy dziś na stronie internetowej Radia ZET:

Fundacja Radia ZET kupi ratownikom GOPR sprzęt do masażu serca. I to nie byle jaki, bo umożliwiający skuteczną reanimację w drodze do szpitala. Urządzenie kosztuje 53,5 tys zł. Pieniądze na zakup tego sprzętu w całości pochodzą z 1% podatku dla Fundacji Radia ZET.

Sprzęt do masażu serca jest niezbędny zwłaszcza podczas transportu w trudnym terenie górskim. Jeśli u ratowanego dojdzie do zatrzymania krążenia, to dzięki temu urządzeniu do kompresji klatki piersiowej, ratowana osoba może być transportowana podczas prowadzonej resuscytacji. Szanse na przeżycie znacznie wzrastają. Takie właśnie, pożyczone, urządzenie uratowało pod koniec grudnia życie turysty zaginionego na Babiej Górze w Beskidach.

W ostatniej chwili z zakupu urządzenia wycofał się sponsor, który deklarował pomoc. Fundacja Radia ZET natychmiast zdecydowała się sfinansować ten zakup.

źródło: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Fundacja-Radia-ZET-Kupi-GOPR-owcom-sprzet-00005121

Dodatkowo, Grupa Beskidzka GOPR otrzymała następującą wiadomość: 
Szanowni Państwo, decyzją Zarządu Fundacja Radia ZET kupi Państwu niezbędny sprzęt do masażu serca. Zakup sfinansujemy w całości ze środków 1% podatku. Za chwilę skontaktuje się z Państwem ktoś z Fundacji. 
Z poważaniem,
Justyna Lipczyńska – Fundacja Radia ZET 

 

Po stokroć brawo!

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"