ZGINĄŁ LUKAS FORER – SZEF BERGRETTUNG SAND IN TAUFERS

ZGINĄŁ LUKAS FORER – SZEF BERGRETTUNG SAND IN TAUFERS
foto-źródło: Von Memorino - Eigenes Werk, CC BY 3.0, Link

ZGINĄŁ LUKAS FORER – SZEF BERGRETTUNG SAND IN TAUFERS

Wodospady Reinbach (zwane również wodospadami Reiner) to cztery wodospady i hydrologiczny pomnik przyrody w miasteczku Sand w Taufers, w Południowym Tyrolu.

ZGINĄŁ LUKAS FORER – SZEF BERGRETTUNG SAND IN TAUFERS
Lukas Forer – foto-źródło: https://www.facebook.com/soccorsoalpinocnsas/photos/

W tym właśnie miejscu, w skalnych ścianach wąwozu, ratownicy górscy grupy Bergrettung Sand in Taufers prowadzili ćwiczenia. Wczoraj wieczorem (sobota – 6 czerwca 2020), około godziny 20:00 ćwiczenia były zakończone.

Podczas demontowania stanowiska treningowego, Lukas Forer – szef Bergrettung Sand in Taufers, z nieznanej dotychczas przyczyny odpadł od ściany i spadł do wodospadu.

Masy wody porwały go do wąskiego wąwozu i Forer spadł na dno trzeciego z wodospadów. Został oczywiście natychmiast wydobyty przez kolegów, ale wszystkie próby reanimacji zakończyły się niepowodzeniem.

Przybyły helikopterem lekarz mógł jedynie stwiedzić zgon.

Lukas Forer miał zaledwie 43 lata.

 

Jego Bliskim i ratownikom grupy Bergrettung Sand in Taufers, składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Unser Mitgefühl und aufrichtiges Beileid gilt den Angehörigen und den Bergrettungskameraden der Bergrettung Sand in Taufers.

 

 

 


źródło informacji: https://www.rainews.it/tgr/tagesschau/articoli/2020/06/tag-Toedlicher-Unfall-Sand-in-Taufers-Lukas-Forer-Rettungsuebung-Wasserfaelle-Reinbach

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"