ZŁAPANI PRZEZ RATRAK

ZŁAPANI PRZEZ RATRAK
Von böhringer friedrich - Eigenes Werk, CC BY-SA 2.5, Link

ZŁAPANI PRZEZ RATRAK

Dziś, w środowe popołudnie, dwóch narciarzy z Niemiec zostało złapanych przez ratrak. Jeden z narciarzy, z obrażeniami zagrażającymi życiu, musiał zostać przetransportowany helikopterem do szpitala w Feldkirch.

Wypadek wydarzył się na zamkniętym dla narciarzy stoku w Silvretta Montafon (Vorarlberg).

Dwaj narciarze – 36 i 40 lat – znaleźli się na stoku krótko po godzinie 15:00, choć nartostrada została zamknięta do prac przygotowawczych. Zahamowali za jednym z trzech pracujących na trasie ratraków, który jechał do ​​tyłu z włączonymi światłami dachowymi i dźwiękiem ostrzegawczym. Obaj Niemcy zostali złapani przez ratrak.

Według meldunku policji 36-latek odniósł obrażenia zagrażające życiu i musiał zostać przewieziony helikopterem do szpitala, 40-latek został wyłącznie poobijany i odmówił pomocy lekarskiej. Pomocy medycznej potrzebował natomiast kierowca ratraka, który doznał szoku.

Tablice informacyjne i znaki ostrzegawcze porozstawiane na trasie, oraz ogłoszenia przy stacji kolei linowej zredagowane w języku bardziej niż zrozumiałym dla obu niemieckich turystów, kolejny raz zostały zignorowane.

 

źródło informacji: https://vorarlberg.orf.at/stories/3029287/

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR